BCM med ny deltakerrekord
Lørdag våknet løperne opp til perfekt løpsvær med lett skydekke, 10-12 grader og tidvis sol. Bergenserne stilte som vanlig opp i hopetall og heiet løperne frem langs hele løypen. Beboere som hadde hengt opp plakater med oppmuntrende slagord, musikk underveis og sponsorbedrifter med egne «løypeliv»-soner gjorde dagen perfekt!
Hele 10760 løpere var påmeldt til årets store løpsfest i Bergen, og ny solid deltakerrekord var et faktum. Løpet er nå landets 4 største arrangement. Sentrumsløpet som ble arrangert for en uke siden ligger like foran BCM på listen.
I Bergen City Marathon er halvmaraton distansen størst med 4952 deltakere påmeldt. I tillegg var 658 løpere påmeldt maratondistanse. Resten av deltakerne var fordelt på stafett, 5km og barneløp.
Resultater kan leses her.
Legg igjen et svar
Want to join the discussion?Feel free to contribute!